Můj profil

PRAKTICKY CELÝ SVŮJ ŽIVOT JSEM ZASVĚTILA POHYBU A STUDIU LIDSKÉHO TĚLA.

Během studia na gymnáziu jsem závodně veslovala. Vrcholový sport byl mým každodenním chlebem a moje závodní kariéra vyvrcholila v roce 1991. Na Mistrovství světa juniorů v Barceloně jsem získala s kolegyněni na osmiveslici titul Mistrně světa a na čtyřce bez kormidelníka jsme získali stříbro. Díky tomuto ohromnéhu úspěchu českého juniorského veslování jsem získala nomimaci na Olympijské hry v Barceloně 1992.

Tento rok byl pro moji další kariéru velmi důležitý, neboť jsem začala studovat na SZŠ Alšovo nábřezí nástavbové studium Rehabilitační pracovník a studim lidského těla mě zcela pohltilo. Moje další roky výrazně ovlivnilo studium. Obor rehabilitační pracovník jsem ukončila s vyznamenáním, praxe v nemocnicích a ordinacích mě rozšiřovaly obzory a studium anatomie, fyziologie a medicínských oborů přímo či nepřímo se zabývajícíh pohybovým systémem a jeho funkcí se stal středem mého vesmíru.

Zároveň jsem v této době začala vést skupinové lekce zdravotního a rehabilitačního cvičení a protože se v té době velmi intenzivně rozvíjel zcela nový obor na našem trhu - fitness, moje cesta vedla tímto směrem. Vždy během celého studia jsem stála na obou pilířích - tedy rehabilitaci a fitness.

Po dokončení nástavby jsem pokračovala ve studiu Fyzioterapie na FTVS UK. Ukončila jsem bakalářské studium a během následného magisterského studia jsem se neustále více věnovala své práci v oblasti fitness.

Moje práce ve fitness vyvrcholila spoluprací s IFAA CZECH, soukromou školu fitness a aerobiku, která vzdělávala instruktory. Během práce pro IFAA CZECH jsem se zúčastnila mnoha zahraničních kongesů, absolvovala jsem nespočet kurzů renomovaných firem v zahraničí, byla jsme členem American College Of Sports Medicine, odebírala jsem množství specializovanch zahraničních neswletterů a časopisů v oblasti fitness, studovala jsem nové trendy a tvořila obsah školení IFAA CZECH. Postavila jsem mezioborový team z lektorů pro IFAA CZECH, kteří mě vyučovali během mého studia fyzioterapie na FTVS UK.

Jak už to v životě bývá opět došlo k velkému zlomu a v roce 1999 jsem v Berlíně na Mezinárodním kongresu aerobiku a fitness poznala TAEBO. Taebo, European Taebo, nebo ETB prošlo dramatickým vstupem na Evropský trh a v roce 2000 došlo k obrovskému boom bojových aerobních lekcí všude v Evropě. Doro Mueller a Frank Magnus pracovali pro IFAA, ale již v roce 2000 se osamostatnili a tím začala i moje nová cesta s Taebo, ale později s novou fitness akademií - EFPE. V roce 2004 jsem získlala franchize EFPE CZECH a po dobu 20 let, do roku 2020 jsem spolupracovala s EFPE, stala jsme se Master instrukorkou a referentkou mnoha jedinečných sportovních systémů, které pokrývaly celou škálu specializovaných pohybových programů, od aerobních, přes silové až po rehabilitačně preventivní. Během 20 let jsem vyškolila přes 500 instruktorů z Čech a Slovenska a přivedla na trh spolu s kolegy referenty několik jedinečných konceptů, které dodnes používám nejen já k úspěšnému a zdravotně nezávadnému tréninku široké populace.

Již v roce 2018 jsem cítila, že naše cesta s EFPE se zasekla.